Čára přes Kalouskův rozpočet

Asi z toho Kalousek zase nebude tři dny spát, ale jisté je jedno, jmenování Jiřího Rusnoka premiérem je velká čára přes jeho rozpočet. Je to dobrá zpráva pro stát, i když největší podvod - církevní takzvané restituce - už tato vláda prosadila.

Je až komické, jak se politici dnes už bývalé koalice zaštiťují mandátem od voličů a jejich tvrzení, že cítí povinnost tento mandát vykonávat. Směšná je také jejich starost rozpočet a o případné problémy s jeho schválením a případném hospodařením v rozpočtovém provizoriu. Všichni cítíme, že lžou. Veškerý mandát, který Nečasova vláda měla, byl vykupčený. Nenapíši nic nového, když zde uvedu, že této vládě nikdy nešlo o dobro, ale pouze o vlastní obohacení a profit.

Někdo může namítnout, že jmenování člověka, který ani nekandidoval v parlamentních volbách v roce 2010 je svévole. Ovšem z druhé strany, jakou svévoli předvedla vláda premiéra Nečase? Nikdo jí nedal mandát k předávání státního majetku církvím a stejně to nakonec provedla. Byl to totiž její hlavní programový bod, nikoliv reformy už tisíckrát zreformovaných zákonů. Hysterická reakce pana Kalouska pouze dává tušit, že měl v rukávu ještě nějaký doplňkový programový bod, o kterém ještě nestihl občany informovat a kterým nás už nestihne obšťastnit. Naštěstí všechno má své řešení, i církevní tzv. restituce. O tom ale v dalším komentáři. Teď jen doufejme, že brzy proběhnou předčasné volby a že voliči budou odvážnější, než při těch minulých.


25. června 2013
Michal Klusáček
předseda ČSNS

článek publikován na idnes:
http://michalklusacek.blog.idnes.cz/c/349412/Cara-pres-Kalouskuv-rozpocet.html

KONTAKTUJTE NÁS

E-mail: info@csns.cz

Adresa: Kotorská 1572/18, 140 00 Praha 4

Kontakt
Nahoru