Jan Zenkl - kandidát na senátora za ČSNS v obvodě 23

Vážení občané – voliči,

dovolte mi, abych se Vám představil. Narodil jsem se v roce 1963, po základní škole jsem absolvoval SZTš v Benešově u Prahy. Po maturitě jsem v roce 1983 nastoupil do JZD Jílové u Prahy. Zde jsem skončil ve funkci hlavního mechanizátora a z důvodu transformace družstva v roce 1992 jsem se stal OSVČ. Jsem podruhé ženatý a mám jednoho syna. Jako několik let samostatně vydělávající řidič nákladního auta, za jehož volantem strávím desítky hodin týdně, se domnívám, že znám dopodrobna všední život obyvatel našeho státu. Přestože dlouhá léta podnikám jako OSVČ nemůžu senátní obvod polepit billboardy, polepit každou zastávku, autobus či tramvaj jako kandidáti parlamentních stran či stran podporovanými nezjistitelnými  sponzory. Nezbývá mně než využít této tiskoviny, osobního kontaktu a přátel, kteří mi bezplatně pomáhají.

Nejdříve, proč jsem se rozhodl kandidovat. Je mi čtyřicet devět let. To je doufám dostatečný věk, abych si udělal názor na dění v našem státě. A ten, jak všichni víme, není dobrý. Parlamentní strany, které doposud prošli parlamentem a senátem, myslí především na svá korýtka, na malé domů do stranických pokladen, svým členům a příznivcům. V současnosti není pomalu den, abychom se nedozvěděli o korupci při zadávání veřejných zakázek, rozdělování evropských dotací, nebo malých domů pro spřízněné firmy. Nechci nadávat, jako jiní v hospodě. Chci to změnit. Ano, můžu se pokusit to změnit jen přímou účastí na dění v republice. Proto jsem se rozhodl kandidovat!

Proč zrovna u Vás? Protože mě zaujal život Petra Zenkla, mého jmenovce, ač naše příbuzenství je velmi vzdálené, jeho názory jsou mi blízké. A to je tady důvodem proč, ač bez politické příslušnosti, kandiduji za Českou stranu národně sociální, jejíž předsedou v minulosti Petr Zenkl byl. Ale to není jediný důvod. Dalším důvodem je, že Česká strana národně sociální se nechtěně stala obrazem naší společnosti posledních více jak dvaceti let. I ona, bohatá nevěsta, jak někteří politici prohlašovali, byla, tak jako mnoho věcí v našem státě, vytunelována – aniž by někdo byl za tento čin potrestán. Zde vidím svou hlavní  úlohu – napomoci právnímu státu. Chci prosadit zákon, který platí ve Velké Británii: Ne stát, ale občan musí dokázat jak ke svému majetku přišel. A dále zákon, který zruší státní příspěvky politickým stranám. Vždyť my všichni, jsme za ty léta podpořili strany více jak 20 miliardami korun. Nevidím důvod, proč by strany nemohly podnikat v oborech jako za první republiky – nakladatelství, spotřební družstva, atd. K tomu, abych se pokusil tyto věci prosadit, potřebuji Vás, voliče. Neseďte doma a pojďte k volbám, a to nejen k vůli sobě, ale k vůli svým dětem, vnukům či starým rodičům. A když dáte hlas mně – mnohokrát děkuji, a když ne – i tak děkuji, že jste šli k volbám s pocitem, že váš hlas něco změní.

Přeji Vám pevné zdraví a dobrou volbu

Váš 
Jan Zenkl
kandidát na senátora ve volebním obvodě č.23 
(Praha 8, Praha 18, Dolní Chabry, Čakovice, Březiněves)

KONTAKTUJTE NÁS

E-mail: info@csns.cz

Kontakt
Nahoru