Zneužití dne vzniku samostatného Československa

Dne 28. 10 .1918 Národní výbor československý – jako orgán "jednotné vůle národa" začal vykonávat moc zákonodárnou a výkonou. Zveřejnil provolání o vzniku Československa a vydal první zákon o zřízení samostatného státu 11/1918 Sb. z. a n. - "Samostatný stát československý vstoupil v život". Tímto začala naše republika a naše novodobá svobodná historie, ke které se vztahuje náš nejdůležitější státní svátek, který má připomínat občanům tradice, ušlechtilé cíle a dějinné zvraty, na nichž je budována česká státnost. V tento významný den prezident republiky slavnostně propůjčuje nebo uděluje státní vyznamenání České republiky jednotlivcům, jako ocenění státu za jejich vynikající občanské zásluhy o budování svobodné demokratické společnosti, výsledky práce, úsilí o obranu vlasti, hrdinské a jiné výjimečné činy.

Tento významný den má tedy občanům dát nejen den volna, ale hlavně den společného a hrdého připomenutí si našich důležitých historických událostí a činy mnoha osobností spojenými s budováním české státnosti či rozvoje hodnot humanity a demokracie, též i našich tradic, morálky, pravidel chování, společenských vztahů a identity.

O to ale v roce 2016 nejspíš nejde některým politikům a mainstreamovým médiím, kteří rozjeli kauzu "Brady". Osočují prezidenta republiky za obchodování se státními vyznamenáními, či snad za možné vydírání ministra kultury Daniela Hermanna, který navrhl svého příbuzného na vyznamenání, a prý kvůli tomu, že se setkal s Dalajlámou, toto vyznamenání nebylo uděleno.

Pro toto osočení neexistují důkazy ani svědectví někoho jiného kromě Daniela Hermanna. Existuje prý potvrzený telefonát z hradu panu Bradymu, jeho pozvání však narážní na konstatování kanadské ambasády, která o udělení vyznamenání pro svého občana nebyla informována. Z toho je možné usoudit, že vyznamenat pana Bradyho nebylo naplánováno. Vše se údálo na začátku září a Daniel Hermann o tom informoval až nyní.

Co lze však vyvozovat z toho, co se nyní odehrává? Především je možné to označit za začátek další prezidentské kampaně. Je to pokračování "červených karet" a jiných vykonstruovaných útoků proti legitimně zvolenému prezidentovi. Co nyní nechybí některým našim politikům, mainstreamu, a některým veřejně známým osobnostem, to je histerie s jakou útočí na prezidenta a obviňují ho z "rozdělování" společnosti. Jsou to však oni sami, kdo společnost rozdělují. Dělají to proto, že se nesmířili s tím, že byl v prezidentských volbách poražen jejich kandidát Schwarzenberg (švýcarský občan).

Zvláště lidovcům se po úspěchu v senátních volbách zvýšil apetit po moci, a jejich hlad v této uměle vyvolané kauze ukázal jak jim není opravdu nic svaté (než oni sami) – ani státní svátek. Velmi dobře si také načasovali tuto kauzu - až po volbách. Opakuje se pořád to samé: sami vyvolají konflikt, své oběti jdou brutálně po krku, ale přitom vypadají jako oběť.

Nenechme se tedy v den státního svátku svátku vtáhnout do této histirie a oslavme náš nejdůležitější státní svátek jednotně, hrdi na náš samostatný svobodný stát!

28. 10. 2016

Antonín Krátky, člen Předsednictva ČSNS

Příloha: Chronologický přehled událostí týkající se kauzy "Brady"

Fotolicence

KONTAKTUJTE NÁS

E-mail: info@csns.cz

Kontakt
Nahoru