Trialog - nedemokratický způsob přijímání zákonů za zavřenými dveřmi

Podstata EU stále více vystupuje ze stínů. U schvalování zákonů jde EU především o čas, návrhy zákonů se neprojednávají veřejně.

Zákony píše a schvaluje nevolená skupina lidí. Způsob jejich schvalování nazývá - trialogem. Za poslední legislativní období se uskutečnilo 1500 trialogů a až 80 procent zákonů navržených Evropskou komisí bylo schváleno už v prvním čtení bez dalšího projednávání.

EU je nedemokratický moloch odsouzený k zániku.

Odkaz na článek

Další útok na národní stát

Parlament ČR bude brzy hlasovat o volebním zákoně, ve kterém je bod, který má umožnit hlasování cizincům. Prosazjí ho lidé jako Šabatová nebo Dienstbier. 

Pokud chce někdo zavést hlasovací právo pro cizince a vzít lidem s českým občanstvím hlasovací výsadu, nechť ve volbách kandiduje za politickou stranu, která tento bod bude mít jako hlavní téma. Pouze pokud vyhraje bude mít právo něco podobného zavést. Prosazení takové věci bez mandátu z voleb hraničí s vlastizradou.

Článek, který nás o tom informuje, je napsaný velmi chlácolivým způsobem, jakože o nic nejde, že jen několika Slovákům dáme právo odvolit. Nenechme se mýlit. Stát rozbíjejí salamovou metorou. Za rok pak přijde novelizace, kde budou mít volební právo všichni.

Hlasovací právo v českém státě musí zůstat výsadou pouze občanů českého státu.

Den studentstva

Připomínáme si Den studentstva a boje za svobodu. Znovu je nutné si uvědomit, že demokracie je možná pouze tehdy, pokud poražený uzná svou porážku. To se po posledních prezidentských volbách nestalo. Proto podporujeme návrh na znovuzavedení trestného činu hanobení prezidenta republiky. Takový zákon je potřeba pro lidi, kteří nerespektují výsledky voleb, jsou sprostí, odmítají jiný názor a pohrdají většinovou volbou. Moc soudní je jištěna trestným činem "hanobení soudu", moc výkonná nechť je jištěna trestným činem "hanobení prezidenta republiky".

Cenzura přichází...

Po amerických volbách je "pseudoelitám" jasné, že něco podcenily: Trump, Zeman, Orbán, Putin, Radev... Proto nyní google a facebook přicházejí s tzv. "omezením falešných zpráv". Půjde o kombinaci učenlivého algoritmu a lidského "kontrolora" (čti cenzora), kteří budou mazat to, co je nepohodlné. Jak pěkně se článek čte, člověk má skoro pocti, že nás někdo bude chránit proti zlu nebo nevyžádané reklamě. Můžeme si však být jisti, že se jedná o oficiální informování o zavedení cenzury. Myslíme si, že jim to nepomůže ;)

Článek

Ústavní právník Gerloch chce vrátit do ústavy národ

Gerloch: "Ústava opomíjí existenci českého národa, který zde existuje po staletí."

Rychetský: "Považuji národní prvek ve státotvornosti za prvek naprosto překonaný. Ne jen konzervativní, ale dokonce možná i škodlivý."

Děkujeme panu Gerlochovi i panu Rychetskému, že nám dávají jasně vědět, na které straně stojí. Národ pro nás není nic škodlivého!

Odkaz na článek

Eliška Hašková-Coolidge: Lidé zvítězili nad tiskem, nad politickými stranami

Bývalá asistentka pěti amerických prezidentů Eliška Hašková Coolidge vnímá Trumpa, který spěje k vítězství, jako naději.

„A naděje vyhrála. Lidé zvítězili nad tiskem, nad politickými stranami. Spojili se proti tomu, co tady bylo,“ dodala závěrem s tím, že Trumpovo vítězství vnímá jako pozitivní i pro celou Evropu. „Amerika nebude odpoutána od Evropy. Bude daleko lepším morálním příkladem Evropě a mnoha jiným zemím, což přestala být. Je to návrat k tradicím,“ řekla.

Zdroj

Petr Ježek v Názorech a argumentech na ČRo

Petr Ježek za ČSNS v pořadu Českého rozhlasu Názory a argumenty, téma: Rusko. (zde)

KONTAKTUJTE NÁS

E-mail: info@csns.cz

Adresa: Kotorská 1572/18, 140 00 Praha 4

Kontakt
Nahoru